Van a világban némi ellentmondás abban, ahogyan a pénzről gondolkodunk. Tömegek hibáztatják sanyarú sorsukért, a kiváltságosak, akiknek pedig több van a kelleténél, sokszor csak nem értik, elszórják és a végén ugyanoda lukadnak ki: a pénz az oka mindennek.
Megvetjük azt, aki tudja irányítani, lenézzük azt, aki bevallja, hogy szereti, és bár még véletlen sem szeretnénk olyannak tűnni, a lelkünk mélyén mégis sóvárgunk azok után a dolgok után, amiket többségében nem más, mint a pénz tudna megadni nekünk.
Én azt hiszem, az egészet jobban meg lehet érteni, ha úgy kezeljük a pénzt, mintha egy mesebeli barát lenne. Hogy bánunk vele? Hogy érezné magát? Te akarnál a helyében barátkozni, ha ugyanúgy, mint a többség a pénzt...
- Hülyének néznélek? Ha feltételezném, hogy minden logika nélkül, részegen ténferegsz ide-oda, hasraütés szerűen csinálsz dolgokat és a legnagyobb idiótákkal barátkozol, és cserben hagyod a jókat... akarnál a barátom lenni?
- Ha hibáztatnálak? Ha téged okolnálak mindenért, ami velem történt, vagy amiből kimaradtam, vagy azt mondanám, hogy a te hibád, hogy az életem rossz... akarnál velem barátkozni?
- Ha félnék tőled. Mert tudnám, hogy jobban ismersz bárkinél és álcázni akarnám magam, ezért lejáratnálak jó előre... akarnál a barátom lenni?
- Ha leértékelnélek? Ha folyton elmondanám, mennyire fölösleges vagy, hogy nélküled jobb lenne, iszen úgysem teszel boldoggá, akkor akarnál a barátom lenni?
- Ha újra és újra oda küldenélek, ahol nem maradsz szívesen? Oda, ahonnan már rég elzavartak, vagy oda, ahol soha nem is volt helyed, akkor visszatérnél hozzám barátkozni?
- Ha ismeretlenül ítélnélek meg? Ha csak találgatnék, okoskodnék, a jó ötletekért learatnám a babért, a rosszakért pedig téged okolnálak puszta megérzések és a bizonyítványom magyarázása alapján, akarnál a barátom lenni?
Te hogy viselkedsz a pénzzel? Jó barátja vagy? Akar veled barátkozni?